0 232 486 60 63 info@fixente.com
10005 Sk. No: 3 ITOB OSB / Menderes / İzmir

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Fixente, Güneş Enerjisi Santralleri İşletme – Bakım ve Varlık Yönetimi alanında hizmet vermek amacıyla 2013 faaliyetlerine başlamıştır. Firmamız o günden bu yana Almanya ve Türkiye’de birçok solar enerji santralinin işletme – bakımını üstlenmektedir.

Fixente, Entegro firmasının İşletme – Bakım partneridir. Başlangıçta Entegro Almanya ve Entegro Türkiye’nin kurulumunu gerçekleştirdiği GES’lerin solar işletme bakımını üstlenen Fixente, günümüzde farklı birçok EPC’nin devreye aldığın GES’in İşletme – Bakım ve Varlık Yönetimi yürütmektedir.

Fixente uluslar arası tecrübeye sahip bir GES işletme – bakım ekibine sahiptir. Ekip hem Almanya hem de Türkiye’deki GES’lerin işletme – bakım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fixente kendi solar monitoring (Uzaktan izleme) ve SCADA sistemini geliştirmiştir. İşletme – Bakımını üstlendiği güneş enerjisi santrallerinin tamamını inverter markasından bağımsız olarak solar uzaktan izleme sistemi üzerinden takip eder. Fixente SCADA sistemi ile şebeke işletmecilerinin gereksinimlerini yerine getirmenin yanı sıra santrallerin uzaktan kontrollerini de sağlar.

Kurumunuz Araştırma – Geliştirmenin öneminin farkındadır ve cirosunun önemli bir oranını Ar – Ge faaliyetleri için harcamaktadır. Bu kapsamda üniversitelerle işbirliği yapılmaktadır. Solar Enerji Santrallerinde Hata Bulma ve Arıza Teşhis Algoritmaları, Tozlanma Kaybına Hesaplama Algoritmaları ve Güneş Enerjisi Santralleri için Hibrit Kontrol – Denetim Ekipmanları bu işbirliği ve Ar – Ge yatırımlarının meyveleridir.

Misyonumuz:

Güneş Enerjisi Santral yatırımlarından maksimum verimin alınması, bu alana aktarılan kaynakların insanlık için daha faydalı bir şekilde değer üretmesinde ve böylece yatırımcıların GES kurulumuna daha sıcak yaklaşmasında pay sahibi olmak.

Vizyonumuz:

Kaliteye, insan kaynaklarına araştırma – geliştirmeye ve yenilik yönetimine verdiğimiz önemle sektöründe öncü kurum olmaktır.